Pustaki ceramiczne firmy Porotherm – zbudujmy ciepły dom

Każdy człowiek, który buduje dom, marzy o tym, żeby materiał, który zastosował, był odpowiedni do jego potrzeb. Budulec, którego użyjesz, powinien być wytrzymały i długotrwały. Powinien wytrzymać moc wszystkich zjawisk atmosferycznych. Takie właśnie są pustaki ceramiczne firmy Porotherm.

Pustaki ceramiczne Porotherm

Firma Porotherm to pionier w produkcji pustaków ceramicznych. Specjalizują się już w tej produkcji od lat. Zaopatrują tysiące ludzi w materiały budowlane. Ich pustaki są szczelnie i wytrzymał. Dobrze izolują pomieszczenia przed chłodem z zewnątrz oraz chronią przed wiatrem i wodą. Pełnią funkcje konstrukcyjna, jak i izolacyjną. Obecnie w ofercie Porotherm znajdują się pustaki ceramiczne, które pozwalają budować domy w standardzie niemal zero energetycznym. Ściany z nich zbudowane znacznie przekraczają wymagania budowlane, co sprawia, że są jednym z najlepszych rozwiązań, jakie możesz wybrać, budując dom. Dodatkowo dobrze łączą się z betonem i tynkiem, co tylko wzmacnia konstrukcje domu. Kolejnym plusem jest to, że bardzo wygłuszają, przez co nie słychać w domu, co się dzieje na przykład na ulicy albo u sąsiada. Pustaki te powstają z gliny wymieszanej z trocinami, a następnie wypala się je w temperaturze 900 stopni Celsjusza. W czasie wypalania trociny się spalają, przez co powstają w materiale mikropory, co podwyższa jej termoizolację. Sprawia to dodatkowo, że pustaki są bardzo lekkie, co bardzo ułatwia murowanie. Są również lepsze od zwykłych cegieł. Dzięki posiadanym otworom lepiej izolują, przez co muz z pustaków jest o wiele cieplejszy niż mur z cegieł. Zmiana kierunku układania pustaków zmienia ich właściwości izolacyjne. Produkuje się je z ceramiki tradycyjnej albo poryzowanej.

Pustaki Porotherm – rodzaje

Jest wiele rodzai pustaków. Różnią się one wytrzymałością oraz współczynnikiem przewodzenia ciepła. Im pustak ma większą klasę, tym jest bardziej wytrzymały. Dla budowy domów poleca się stosowanie elementów konstrukcyjnych od klasy 7,5. Jeżeli materiał ma mniejszy współczynnik izolacji ciepła, to jest wtedy lepszym izolatorem. Przykładowe wymiary pustaków to szerokość 80, 188, 250, 288, 375, 380, 440 milimetrów, wysokość 220, 238 milimetrów, długość 188, 220, 248, 375, 498 milimetrów. Obecnie pustaki stały się bardziej popularne i coraz częściej zastępują zwykłe cegły w budowach. Każdy dobry budowlaniec powinien wiedzieć, że aby pustaki sprawdzały się, należy je odpowiedni rozmieszczać zgodnie z instrukcją od producenta. W przeciwnym razie stracą one na izolacji. Znacznie bardziej również wygłuszają otoczenie, w czym również są lepsze od cegieł. Pustaki są również o wiele większe niż cegły, co sprawia, że szybciej się nimi muruje. Podsumowując, kiedy postanowisz już coś budować watro skorzystać z pustaków ceramicznych firmy Porotherm. Są one obecnie najlepszym produktem do budowy konstrukcji domu. Są bardzo lekki, co ułatwia sprawę murarzom. Dodatkowo są najlepszym izolatorem ciepła dostępnym na rynku oraz mocna wygłuszają otoczenie, dzięki czemu możesz spać spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *