Aranżacja salonu – jak tanio urządzić wnętrze?

Salon jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu. Przede wszystkim w nim odbywają się wszystkie spotkania rodzinne oraz w nim odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy. Zastępuje nam jadalnię, a czasem musi być również naszym biurem. Wiele osób nie wie jak tanio go urządzić, by spełniał wiele funkcji.

Postaw na praktyczne meble w salonie

Jeśli masz niewielkie środki na koncie, a Twoje mieszkanie również jest niewielkie, to postaw na takie meble, które naprawdę się przydadzą. Ważne, by mogły służyć nie tylko do wypoczynku, ale również być odpowiednie do przechowywania. Dobrym pomysłem będzie kupienie narożnika, który również stanie się naszą półką na książki, czy bibeloty. Narożniki z funkcją przechowywania mają na jednym ze swoich podłokietników schowaną półkę, na której można umieścić różne przedmioty, w tym książki. Nie jest to droga inwestycja, a na pewno przyda nam się na wiele lat, zwłaszcza że taki narożnik można z powodzeniem rozkładać i przenocować na nim naszych gości. By nasz salon był praktyczny i urządzony w niedrogi sposób, możesz postawić na nowoczesną meblościankę. Nie musi ona zajmować całej ściany, jak było to często widoczne w latach 90′ XX wieku. Wystarcz kilka elementów, takich jak ława RTV oraz szafka, w której możesz wyeksponować zdjęcia, czy ładną zastawę. Do kompletu warto dokupić również komodę, która zawsze wygląda elegancko, a spełnia również idealne funkcje przechowywania. Praktycznym meblem, który robi dobre wrażenie oraz nie jest drogi, może okazać się rozkładany fotel. Można na nim spać, a po złożeniu jest bardzo wygodny do długiego odpoczynku. Wybierając nieco lepszy materiał z lekkim połyskiem można wprowadzić nieco luksusu w nasze proste wnętrze.

Postaw na ładne i stylowe dodatki do salonu

Przy niewielkich środkach wcale nie musimy kupować bardzo drogich lamp, czy innych świecidełek. Obecnie bardziej elegancki okazuje się minimalizm. Czasem schludny oraz oryginalny bieżnik na stole oraz pasujące do niego poduszki zrobią na naszych gościach znacznie lepsze wrażenie, niż ogromna ilość bibelotów. Jeśli chodzi o dodatkowe dekoracje, możemy postawić np. na dekoracyjne szkło, ładne wazony oraz doniczki z kwiatami z ceramiki. Takie minimalistyczne dodatki sprawią, że wnętrze zyska wiele, a my nie stracimy fortuny na kupowaniu wyszukanych dodatków. Widocznym oraz bardzo stylowym dodatkiem jest dywan, który dobrany pod nasz salon pod kątem kolorystyki oraz wzorów może zrobić ogromne wrażenie. Kupując dywan z małym włosiem nie przepłacamy, a jest on również znacznie lepszy do czyszczenia, np. prania oraz odkurzania. Do dywanu możemy dobrać również bardzo eleganckie zasłony oraz firanki, które nie są drogie, a dodają naszemu pokojowi dziennemu nieco ciepła oraz przytulności. Możemy wzorem zasłon nawiązywać do koloru poduszek czy narzuty na łóżko, dzięki czemu nasz salon nabierze eleganckiego charakteru. Wystarczy jedynie minimalistyczna lampa, by całość wyglądała naprawdę perfekcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *